Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
KÖYÜMÜZ

koy

Köyümüz; 2000 Nüfus Sayımlarında Nüfusu:158
Hane Sayısı : 55 İl Merkezine 120 Km ilçe merkezine 10 Km uzaklıkta orman kenarında ve yamaçta kurulmuştur. Köyümüz 4 mahalleden oluşmaktadır. Bunlar;
Avcı Baba Mahallesi, Merkez Mahallesi, Örnek Mahallesi, Birlik Mahallesi.Köylümüz geçimini jobitel.com çiftlik ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Köyümüzde 1 cami, 1köy konağı, 1 gasılhane,1 ekmek fırını ve ilkokul bulunmaktadır. Köyümüzün Komşuları; Yeşilce Beldesi Yeşilyurt Mahallesi, Konacık Köyü, Yağmurlar Köyü, Kale Köyü, Beyseki Köyü, Dursunlu Köyleridir.Köyümüz gurbete yaklaşık olarak 400 hane vermiştir.

Tarihi belgelerde Köyümüzün eski ismi ‘’ISPANASA’’ dır. Köyümüzü kuranların Badaloğulları sülalesi olduğu belirtilmekte ve Hacıoğullarının Gümüşhane’ den, Kuru Hüseyinoğullarının Beyseki köyünden geldikleri söylenmektedir. Köleoğulları, Emiroğulları ve Mahmutoğullarının i https://xjobs.org/ se nereden geldikleri kayıtlarda belirtilmemiştir.

19.YÜZYIL BAŞLARINDA KÖYÜMÜZDE İKAMET EDEN SÜLALELER;

1-BADALOĞULLARI
2-HÜSEYİNOĞULLARI
3-HACIOĞULLARI
4-KÖLEOĞULLARI
5-EMİROĞULLARI
6-MAHMUTOĞULLARI
7-SEFEROĞULLARI

Türkiye ‘nin sayılı işadamlarından ERKO Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yılmaz KORKMAZ da köylülerimizdendir.

Mesudiyemizin 9. Dönem Belediye Başkanlığını (1936-1940) köylümüz Mehmet GÖKALP yapmıştır

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
ORDU'da 5 Günlük Hava Tahmini
Köşe Yazarlarımız
Anket
Son Yorumlar